Во плакарот на секоја жена секогаш постои место за уште една чанта.

А кога се во прашање модните додатоци, дизајнерите се „немилосрдни" во фантастичниот избор што ни го нудат секоја сезона. Но, за чантите оваа пролет е посебна.

Актуелните сезонски колекции на речиси сите светски модни брендови се надополнети со совршен избор на чанти, а кај некои дизајнери пак дури акцентот е ставен токму на овие модни додатоци.

Мора да забележиме дека годинава особено се актуелни мини чантите, во некои случаи (како примерот на Долче и Габана) дури и комбинации на две малечки чанти, но сепак големината ја одбирате според вашите потреби.

Долче и Габана

Доколку сте љубител на чанти со необичен дизајн што граничи со фантазијата, тогаш сигурно помеѓу вашите фаворити ќе се најдат и чантите на Москино, Асос и Софија Вебстер.

Асос

Марк Џејкобс за оваа пролет дизајнираше чанти со рачно навезени детали, додека еден од највпечатливите и најсофистицираните модели за оваа година се чантите на Барбери.

Барбери

Во продолжение направивме селекција на оние брендирани чанти што оваа сеозна ни оставија најголем впечаток.

Објавено:
27 април 2016
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
292 пати