Џек Мек Калоу и Лазаро Хернандез за кратко време успејаа да создадат совршени женски чанти кои се задолжителен моден додаток за голем број стилски икони ако се земе во предвид фактот дека моделите ПС1 ПС11 се сеуште ин.

Овој пат дуото го лансираше моделот „Courier“  кој дефинитивно ќе ги освои симпатиите на фановите на ПС 1 чантите. Новиот модел чанти се изработени од мазна кожа (1,475 долари) и кожа од питон (2,335 долари). Изгледа дека новата линија чанти на Џек и Лазаро повторно ќе вроди со успех и ќе биде дел од гардероберот на голем број  девојки кои сакаат софистицирани модели на чанти.

Објавено:
17 јули 2013
Категорија: 
Модни додатоци