bdae1a7b-6e14-47b5-b5ea-d46fdf9efa7f

Трендот на носење една обетка не е нов, веќе извесен период девојките ширум светот го практикуваат со задоволство. Но, на ревиите на Селин и Луј Витон видовме варијација на овој тренд. Така, оваа пролет на едно уво можете да носите мало богатство на кич, но сепак со стил.

Ова парче накит посебно ќе се истакне доколку косата ви е крената, или во пунџа. Тоа што другото уво е без обетка, само ја смирува разиграноста не само конкретно на тој дел, туку во комплетниот изглед.

Што се однесува до комбинациите на облека, обетката функционира одлично и во дневни варијанти, со лежерно палто, светли фармерки и салонки. Доколку се одлучите да ја комбинирате во вечерен изглед, бидете внимателни, затоа што може многу лесно да создадете контра ефект.

Во продолжение погледнете повеќе варијанти на овој тренд од други брендови:

Тори Бурч Тори Бурч

Dannijo

Марни

594a6e50-2c00-46be-bab8-f623cc929ed6 Долче и Габана

603ff80e-2a7d-4998-8a6b-39a80439556c Лара Бохинк

Еди Борго

Топшоп

Vicki Sange

Aurelie Bidermann

Антрополоџи

Објавено:
21 март 2014
Категорија: 
Модни додатоци