Убави новости за сите љубители на накитот. За првпат брендот Parfois лансира линија накит направена од чисто сребро.

Колекцијата е изработена од 92.5% сребро и сребро со позлата во минималистички стил, надополнети со циркони.

Иако формата и инспирацијата на колекцијата произлегува од современите и геометриски фигури, овие парчиња се деликатни, дискретни, безвременски и совршени за секојдневен изглед.

Овие парчиња се совршен избор за актуелната сезона, дел од понудата можете да ја најдете и во продажните салони на брендот во Сити Мол, како и во Рамстор.

А во продолжение погледнете точно за какви парчиња накит се работи:

 

*спонзорирана објава

Објавено:
28 април 2017
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
1.043 пати