Персонализирани Timberland чевли за 10-годишнината на брендот во Македонија

13 ноември 2017

По повод 10-годишнината од отворањето на првата Timberland продавница во Македонија, викендов во продажното место на овој бренд во Скопје Сити мол се одржа интересна работилница за сите негови фанови.

Во соработка со уметниците Сања Јовановска и Драган Драш Китановски, Timberland на своите купувачи им овозможи да ги персонализираат своите чевли по сопствен избор.

Резултатот од оваа креативна работилница беа супер интересни и уникатни решенија кои дополнително им дадоа автентичен печат на Timberland чевлите.

Каква беше атмосферата погледнете во фото галеријата.

Објавено:
13 ноември 2017
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
1.812 пати
Тагови: 
чевли бренд Timberland