Спортскиот и лежерен стил секогаш е присутен, независно од трендовите. Но, последните неколку сезони спортската елеганција, па дури и спортскиот луксузен изглед се особено актуелни.

А секој таков лежерен, спортски стил е дефиниран со добри и квалитетни спортски обувки.
Оваа пролет вистински моден хит ќе бидат платнените патики. Предноста е нивната практичност, кожата лесно „дише", а притоа изборот на дезени и бои е огромен.

Старките и Ванс се незаменлива класика на ваков тип на патики, но во продолжение ќе ви посочиме уште неколку интересни примероци.

 

Објавено:
16 март 2016
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
1.706 пати