Побегнете од „урбаната џунгла“ во летни авантури со бродските чевли на Timberland

15 мај 2015

Затворете ги очите и почувствувајте го мирисот на летото и морето, исклучете се и отстапете од урбанта џунгла, свртете се кон сонцето и искористете го моментот. Летната колекција на бродски чевли од Timberland ви нуди можност да „избегате“ од градот и подготвени да се впуштите во незаборавни летни авантури.

Бродските чевли се идеални за летниот период ,бидејќи сеудобни и лесни за носење, а воедно даваат кул и шик изглед со дезени во риги, морнарски стил, како и нијанси на песочни бои, со кои сигурно ќе оставите впечаток. Совршени за прошетки по кејот, ноќни забави на плажа или чекајќи на палубата спремни за новото отпловување.

Крајбрежјето е секогаш изборот кој го правиме во жешките денови, а бродските обувки се неизбежен дел од летната гардероба. Timberland бродариците освен во разновидни бои и мотиви, достапни се во тексас, кожа и платно, додека пак ѓонот на чевлите е изработен така што не пропушта вода и при контакт со неа, не доаѓа до лизгање.Овие наутички убавини се изработуваат со години наназад во разновидни нијанси и материјали кои ќе направат да изгледате одлично, без разлика дали сте на палуба или на брегот.

Бродските чевли не се тренд, туку начин на живот. Пронајдете го вашиот стил во некој од новите типови на бродарици. Неделната акција во Timberland -20% попуст на сите видови бродарици која ќе трае од 16-ти до 24-ти мај, совршеносе совпаѓадоколусерешитедасе подновите соовие чевли.

Па што чекате? Искористете ја плимата и забранувајте го летото со бродските чевли на Timberland, достапни во продавниците во Рамстор и Скопје Сити Мол.

">

 

 

 

Објавено:
15 мај 2015
Категорија: 
Модни додатоци