Шармантни чанти за преку рамо или со кратка рачка, ќе ги надополнуваат нашите есенски комбинации.

Покрај нивната практична функција, дизајнот на чантите е толку усовршен што и наједноставниот аутфит добива впечатлив и шик изглед, па нивната функционалност е комплетирана со врвна естетика.

Ако ги следиме тенденциите што ги наметнува уличната мода, оваа есен е резервирана и за мини чантите што се носат околу струк, оние со дебела рачка за преку рамо, како и популарно наречените „bucket" чанти.

Која е вашиот фаворит?

Објавено:
11 септември 2018
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
577 пати