Популарните чевли на Сен Лоран со кои познатите дами зачекорија во пролетта

26 март 2022

Моделот на чевли Vesper на познатиот бренд Сен Лоран е пролетен хит меѓу познатите дами во модната индустрија.

Овие елегантни чевли, на средно висока потпетица со метален шпиц, се тренд на Инстаграм и ќе ги забележите во комбинациите на голем број влијателни модни инсајдерки.

Елегантни, со отворена пета, овие хит чевли доаѓаат во неколку варијанти на лакирана кожа или твид во црна, црвена и розе нијанса.

Тоа што идеално прилегаат на деловни и свечени комбинации е дополнителна предност во можностите за комбинирање.

Даваат елегантна нота во комбинација со панталони или здолништа со висок струк, со романтични лелеави фустани, а се совршен пар со дводелните одела.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Fashky (@fashky)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Alex Rivière (@ariviere)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@annabellefleur)

Објавено:
26 март 2022
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
956 пати