Практичноста пред сè: Шнолата за коса која се враќа во мода

18 март 2021

The claw е онаа шнола/штипка за коса која додека растевме ја носеа нашите мајки. Практична, масивна, понекогаш едноставна, а понекогаш редена со мониста или принт, оваа шнола полека си го враќа своето место во модата.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Rosie HW (@rosiehw)

Нејзиниот камбек најверојатно се должи  на тоа што е неверпјатно практична, фаќајќи ја целата коса лежерно со еден потег, а практичноста е дефинитивно водечки тренд изминатава година и половина.

Без многу должење, инвестирајте во една ваква шнола сезонава, и уживајте по дома.

Објавено:
18 март 2021
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
1.100 пати