Една од прчините поради која со нетрпение го очекуваме топлото лето, е лежерната и лесна облека како и отворените сандали што како комбинација совршено се вклопуваат во опуштената слика на оваа сезона.

Светските брендови и модни дизајнери веќе ни најавија дека и оваа сезона моден ултиматум ќе бидат сандалите на рамни платформи како и оние со дебела штикла и „груб“ изглед.

Сите оние кои секогаш и даваат приоритет на удобноста, годинава ќе имаат голем избор на удобни и ниски сандали кои варираат од минималистички на врзување до луксузни украсени со камења, пердуви или реси.

 

 

Објавено:
14 мај 2015
Категорија: 
Модни додатоци