Сакате впечатливи чевли - ова е текст за вас

3 ноември 2014

За сите оние што ги сакаат необичните дизајни и впечатливоста, особено кога се работи за обувки, во продолжение ќе презетираме неколку модели кои би можеле да ви бидат интересни и  инспиративни.

Диор (1860 долари)

women_W_FW1415_ACC_Shoes_2


Ова е хибрид од патика и салонка, па знае да предизвика забуна кај луѓето. Ова е еден од најспектакуларните модели за оваа сезона со дизајнерски потпис. Тоа што ќе предизвика различни реакции, значи дека сте ја постигнале целта.

Чизми Миу Миу (околу 850 долари)

MiuMiu_FW14_5U9486_3G1P_F0X24

Изгледаат како да се направени од материјал од кој најчесто се прават дождовните мантили. Сигурни сме дека овој модел би го носеле само најхрабрите девојки. Некои ги носат без чорапи, а некои со дезенирани чорапи, со што стануваат уште пооткачени.

Сандали Прада (околу 990 долари)

Prada-FW2014_1X332FF---115_SPAZZOLATOLAME_-3D6J_NEROARGENTO_F0BZ9

Овие сандали се сандали од горната страна, со тенки ременчиња, но потпетицатаизгледа како дел од некој апарет. Како и да е, со оглед дека се на полна пета, сандалите се удобни и секако, впечатливи.

Чизми Александар Ванг (995 долари)

AlexanderWangNMX2BF6_mz

Чизмите беа едни од највпечатливите елементи од последната колекција на Александар Ванг.Тие напред се и чизми, но не и од задната страна. Моделот позади потсетува на влечки на потпетица. Пократката верзија можевме да ја видиме кај Версаче оваа сезона.

Чевли со монистра на Рошас(околу 1860 долари)

Rochas474672_in_xl

Веруваме дека голем број жени би ги посакале во својата колекција. Изгледаат луксузно, а совршено се комбинираат со женствени здолништа и фустани.

Чевли со потпис на Сен Лоран (околу 845 долари)

SaintLaurent-

 

Овие чевли дефинитивно потсетуваат на оние што ги носи Дороти од „Волшебникот од Оз“. Црвените светки се сами по себе впечатливи, а оние пинк на потпетицата го прават овој модел уште повеќе посебен.

Шанел патики (цената достапна само на барање на купувачот)

G30442-Y15650-C7681-Multicoloured-tweed-PVC-suede-and-rubber-sneaker_Basket-en-tweed-multicolore-daim-PVC-et-caoutchouc

Материјалите по кои се препознатливи моделите на Шанел, сега се имплементирани во овие патики. Тоа што се направени од комбинации на твид ги прават добри за повеќе комбинации - и оние по деловните, како и спортските.

Барбери чизми до глужд (околу 1695 долари)

Burberry463773_in_xl

Кристофер Бејли се одлучи на дамите да им понуди женствени чизми до глужд со отворени прсти. Моделот сам по себе не е необичен, но она што ги прави овие обувки посебни е тоа што се рачно цртани. Одлично решение да се биде уникатен.

Оксфордки од Стела Макартни (околу 1080 долари)

McCartney44711651qk_13r_f

Овие Оксфордки се на ѓон, а ги красат ѕвездички. Инаку, поради нивниот облик, уште се наречени и „пегли“.

Патики од Marc by Marc Jacobs (околу 550 долари)

marcbymarcP00107018--STANDARD

Уште една верзија на темата на спортски обувки. Овие се наречени нинџа-патики и соодветно, бидејќи со дизајнот и бојата имаат во нив, како што велат и од брендот „нешто јапонско“. Па, ако сте љубител на оваа естетика, ова сигурно ќе ви се допадне.

Објавено:
3 ноември 2014
Категорија: 
Модни додатоци