Еден од најдоминантните трендови оваа есен се металик нијансите во кои е обоено буквално секое парче во сезонскиот гардеробер.

Овој тренд, сосема очекувано, е присутен и кај модните додатоци, а особено кога се во прашање женствените и елегантни салонки.

Џими Чу, Acne и Роџер Вивиер ги „облекоа" своите салонки во златни и сребрени металик нијанси.
Сен Лоран пак се поигра со комбинацијата на бои, додека Прада претстави модели со текстурирана кожа во металик бои.

Ние селектиравме неколку впечатливи модели, а вие одберете го својот фаворит.

Објавено:
28 септември 2016
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
2.255 пати