Оваа летна сезона меѓу омилените модни парчиња се и сандалите на врзување.
Летните месеци се идеални за отворени сандали, а најбогат е изборот на оние со врзување.

Доколку не сте тип кој ужива на високи потпетици, тогаш идеално решение за вас се ниските сандали со врзување околу глужд или такви што се врзуваат до под колена.

Ако пак преферирате подраматичен изглед, тогаш одберете сандали на високи потпетици на врзување се до бедрата.

Комбинирајте ги во опуштен бохо или женствен и сексапилен изглед, а инспирација побарајте низ фотографиите во продолжение.

 

Објавено:
13 мај 2016
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
7.572 пати