По Лили Роуз и Вилоу Смит, во малата, но одбрана „армија" на млади влијателни лица, Карл Лагерфелд ја ангажираше и помладата сестра на топ моделот Кејт Мос, Лоти.

Имено, таа е новото заштитно лице на кампањата на Шанел за актуелната линија очила за сонце што ќе биде пуштена во продажба во април.

Повеќето од дизајните се предимензионирани, со масивни рамки, метлани – огледални стакла, а формите варираат од кружни до такви во форма на пеперутка.

 

Објавено:
14 февруари 2017
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
154 пати