Веројатно повеќе фактори придонесуваат за популарноста на кломпите неколку сезони во низа. Од една страна функционални се и лесно може да ги комбинирате, а од друга ја надополнуваат естетската целина покажувајќи зошто модните додатоци се важни. Како расте нивната популарност, така се збогатува и изборот на модели, што во своите актуелни летни колекции, ги имплементираа повеќе светски дизајнерски куќи како Живанши, Прада, Ланван, Ботега Венета, Долче и Габана...

Едноставно може да ги вклопите и во вашиот дневен, лежерен и во вечерниот и елегантен изглед.

Издвојуваме 20 актуелни модели на потпетица.

Фото: Пинтерест

 

Објавено:
18 јуни 2020
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
587 пати