Онлајн пребарувачот „Lyst“ направи истражување за тоа кои се најпопуларните брендови за првиот квартал од годинава, но воедно и за најпопуларните модни додатоци.

Резултатите покажуваат дека „Off White“, „Гучи“ и „Баленсијага“ се трите најпопуларни брендови досега во 2019 година.

А кога се модните додатоци во прашање, во продолжение се трите модела чанти кои моментално се најпопуларни во светот, а воедно и најпосакувани:

1. Jitney 1.4 Cash Inside - Off White

Овој модел на брендот е убедливо на првото место. Инстаграмот е преплавен со фотографии токму со оваа чанта, а особено е популарен меѓу модните блогерки, кои поради обликот и пораката, го наоѓаат моделот исклучително привлечен.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Off-White (@off____white) onJul 31, 2019 at 9:07am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Off-White (@off____white) onAug 4, 2019 at 9:56am PDT

 

2.Chloe C

Меѓу најпребаруваните модели на чанти на Интернет е и овој на модната куќа „Клое“. Се работи за мини ачнта со ефект на крокодилска кожа, а Наталија Водијанова и Каја Гербер во голема мера придонесоа за нејзината популарност, презентирајќи ја преку своите профили на социјалните мрежи.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Chloé (@chloe) onMar 12, 2019 at 8:51am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @anais_grd onJun 2, 2019 at 1:10am PDT

 

3. Винтиџ модел од Bottega Veneta

За месец дена од појавувањето (кон крајот на февруари), чантата била пребарувана на Интернет повеќе од 10.000 пати. Моделите Елса Хоск и Роси Ханингтон Вајтли се едни меѓу првите што ја имаа и придонесоа за уште поголемата популарност. Чантата што потсетува на оние што ги носеле нашите мајки или баби доби нов тренди изглед кој многумина го сакаат, а оваа листа го потврди тоа.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Bottega Veneta (@bottegaveneta) onFeb 18, 2019 at 7:04am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Rosie HW (@rosiehw) onJul 29, 2019 at 7:42am PDT

Објавено:
8 август 2019
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
829 пати