Во дизајнерските колекции за претстојната сезона, есен-зима 2017, она што привлече особено внимание беа модните додатоци.

Како резиме на оние модни додатоци што доминираа и се наметнаа како најзастапени, може да направиме листа на трите најпопуларни:

-Приказната за чокерите се уште не е завршена. Иако коментарите се дека веќе се „досадни", сепак модната индустрија не се откажува лесно од овој тип на модни додатоци што станаа буквално заразни, особено во уличната мода. Па така и за следната сезона нивната популарност останува.

Etienne Aigner

Balmain

Chanel

Elie Saab

Elie Saab

Gucci

Junya Watanabe

Oscar de la Renta

Roland Mouret

Versace

Versus Versace

-Естетиката на 80-тите години од минатиот век, ќе биде проткаена низ трендовите за следната сезона, а еден од модните додатоци кој најгласно ќе зборува за нејзиното присуство се широките ремени околу струк.

Balenciaga

Balmain

Bottega Veneta

Etienne Aigner

Gucci

Hermes

Michael Kors

Michael Kors

Oscar de la Renta

Oscar de la Renta

-Две или три наместо една чанта. Таков пример ни покажа Шанел во својата зимска колекција, каде ранецот беше надополнет со уште една мини чанта и со тоа го најави новиот тренд за есен-зима 2018 година.

Chanel

Elizabetha Franchi

Fendi

Gucci

Gucci

Lanvin

Mulberry

Chanel

Valentino

Anya Hindmarch

Објавено:
3 јули 2017
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
665 пати