Ви се допаѓа новата плетена чанта на „Прада“ - проверете можеби имате слична дома

22 јули 2021

Еден од најпопуларните чанти на „Прада“ во моментов е нешто што можеби го имете и дома.

Се работи за плетен модел или поточно хеклан. Дизајнот е едноставен, правоаголен, има рачки и препознатливото лого на брендот во форма на триаголник.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lucy Williams (@lucywilliams02)

Многу од модните блогерки го одобрија овој нов модел, кој има винтиџ нота и кој реално е нешто што можеби вашите баби го имаат или пак можат да ви го изработат.

Цената на оваа чанта изнесува 1.100 евра, цена речиси иста како и за некои кожени модели.

Под објавите, дел од следбениците на овој бренд, коментираат дека вакви плетени торби можат да се најдат по разни продавници и да ретко кога чинат повеќе од 5 фунти. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tiffany Hsu (@handinfire)

 

Изработката и материјалот на чантата не се скапи, но брендот да, а ова е уште еден начин на јакнење на истиот. 

Оваа чанта веќе ја носат трендсетерките ширум светот, на голем дел од нив брендот и ќе им ги подари - нема да ги чини многу, а рекламата што ќе ја добијат за возврат е непроценлива.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@bellastovey)

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by THREADS (@threadsstyling)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @a_typelist

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by BRANDNAME (@lover_brandth)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Savina Chow (@savina_chai)

 

 

Објавено:
22 јули 2021
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
998 пати