Патики се носат секогаш и секаде, така модната индустрија го прошири контекстот во последниве неколку години во однос на нивнот статус.

Ако порано беше незамисливо патики да се комбинираат во деловен аутфит, сега дури и се наметнува како непишано модно правило, се разбира ако работната позиција тоа го дозволува.

Но, кога се викендите во прашање, тоа е природната средина во која патиките секогаш биле прв избор.

Викенд комбинации со патики е вообичаена слика. Но, ако сакате да внесете доза модни вибрации во вашите стандардни викенд комбинации со патики, ние ви даваме неколку идеи плус кои веруваме дека ќе ве инспирираат.

Фото: Pinterest

 

Објавено:
7 март 2020
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
7.272 пати