Најобожаваниот дизајнер на чевли, Маноло Бланик, во рамките на Модната недела во Њујорк вчера во галеријата „Paul Kasmin“ со изложба на својата колекција за следната зима, најави како ќе се владее на модните улици идната сезона: со чизми до глужд и  колена, чевли со цветен дезен разигран врз црна основа, со богат микс на бои и дезени, кратки шпицести врвови и елегантен облик на чевлите со високи потпетици.

Ниските балетнки пак, Бланик ни ги нуди во сите бои од виножитото и тоа изработени од свила и сатен.

 

 

Објавено:
10 февруари 2014
Категорија: 
Модни додатоци