Лелеави, романтични и впечатливи креации обоени во пастелни тонови, што ќе ја потенцираат женственоста, ќе бидат во фокусот на модните трендови оваа сезона.

Па според тоа каква облека ќе носиме се дефинирани и модните додатоци што ја имаат клучната улога во финиширањето и оставањето индивидуален печат на секој аутфит.

Романтичното расположение е видливо и кај трендовите што оваа година ќе доминираат и во делот на модните додатоци.

Обетки со должина до рамената

Торби со впечатливи графички принтови


Чевли украсени со детали


Украси за коса

Чевли на врзување

Впечатливи огрлици

Чанти во бела боја

Транспарентни детали

Чанти со ланци

Објавено:
10 февруари 2016
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
1.051 пати