Возможно ли е да се спојат Dr.Martens и Hello Kitty? Да!

28 февруари 2020

Необичните соработки се предизвик во модниот свет. Токму во необичнаста е и возбудата.

Па токму една таква, „невозможна" и секако возбудлива соработка се случи периодов, меѓу два навидум неспоиви брендови.

Се работи за култните Dr.Martens и Hello Kitty. Два различн светови споени во еден.

А резултатот е фантастичен!

Популарната јапонска етикета најде свое место во неколку модели на чизми и чевли од Dr.Martens, и на нивниот „hard core" изглед додаде симпатична нота.

Ви се допаѓа ли крajниот резултат?

 

Објавено:
28 февруари 2020
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
550 пати