Шпанскиот моден бренд Зара оваа пролет ги фаворизира чевлите на дебели потпетици, што може да го забележиме од новата колекција на пролетни обувки. Варираат од високи и елегантни до ниски и удобни. Меѓутоа, богатиот избор на такви чевли со дебела потпетица не го намали изборот за дамите кои ја преферираат и класичната тенка потпетица, па им понуди неколку одлични модели.

Цената на истите се движи од 60 до 129 долари.

 

Објавено:
27 март 2014
Категорија: 
Модни додатоци