Пред -колекцијата на легендарниот Кристијан Лубутан за сезона есен-зима 2014/15 ќе ги израдува припадничките на понежниот пол. Во бутиците ширум светот ќе пристигне кон крајот на годината, а за идната сезона акцентот го става на класичните чевли Pigalle, украсени со светкави каменчиња и мотиви на цвеќе.

Освен чевлите со високи потпетици, застапени се и чизми, но и гламурозни модели на чанти, што следат во продолжение.

IMG_9276-411x580IMG_9277-662x580IMG_9278-411x580IMG_9279-411x580IMG_9280-411x580IMG_9281-411x580 (1)IMG_9281-411x580IMG_9282-411x580IMG_9283-411x580IMG_9284-411x580IMG_9285-411x580IMG_9286-411x580IMG_9289-411x580IMG_9292-411x580IMG_9293-580x580l1l4l5l6l7l8IMG_9291-411x580

 

Објавено:
5 април 2014
Категорија: 
Модни додатоци