Мајкл Корс го основаше својот бренд во 1981 година, а денес то је проширен во глобални рамки и токму затоа важи за еден од еминентните и најдобри американски дизајнери. Новата линија патики на дизајнерот се со урбана нота, а различните модели со полна пета, еднобојни, со златни детали или пак впечатливо лого, се всушност само дел од раскошната колекција женски патики за претстојната студена сезона.

Објавено:
26 јули 2014
Категорија: 
Модни додатоци