Зимата некако природно ни налага повеќе црни, беж и сиви тонови, а добро е што овие безвременски нијанси можат да се носат со години.

Интересно е што боите ќе можеме да ги внесеме во форма на модни додатоци, а со оглед на годишното време тоа се капите и шаловите.

Освен естетскиот дел тие се и многу практични, нè греат кога ни е најпотребно, а последниве неколку сезони долгите шалови се вистински хит.

Тие наликуваат на мали ќебенца и можат да се носат на различни начини. Една од најпопуларните комбинации е фармерки, џемпер и teddy капут.

Љубителите на минимализмот ќе одберат беж или кафени нијанси, а за останатите тука се шарените шалови и оние во јаки бои.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Agnes Pusztai (whatgigiwears)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lara (lara_bsmnn)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Florette Nacer (florettenacer)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Florette Nacer (florettenacer)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Polina Podpletennaya(pollyhey)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Florette Nacer (florettenacer)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tin Vcb (tinvcb)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Chloé Allain (chlosertoyou)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Inês Isaías (inesisaias)

iii

Фото: Instagram, Pinterest

Објавено:
24 јануари 2024
Категорија: 
Модни додатоци