Уште во зимските колекции за 2022 и 2023, креативниот директор на Ботега Венета, Метју Блази, ги наметна како ултра популарни обетките во форма на капки. Ова лето повторно ги популаризираше со предесенската колекција и сега важат за хите меѓу модните додатоци.

Достапни се во неколку различни модели, најпопуларни се сребрените и оние со позлата, но исто така достапни се и во бои и дополнително декорирани со црикони.

Цените на овие ултра популарни обетки што ги носат и Дуа Липа, Рози Хантингот-Вајтли и Кендал и Кајли Џенер, варираат од 550 до 2.000 евра, во зависност од моделот.

Како ги комбинираат IT девојките, ѕирнете во продолжение.

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @gianfranco.di.ruscio

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Rosie HW (@rosiehw)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by SAMMY (@sammy.spice)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Rosie HW (@rosiehw)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@bottegaveneta_blazy)

Објавено:
8 август 2023
Категорија: 
Модни додатоци