„MAC Music Awards Ceremony“ 2020: Црвен килим, наградени, Инстаграм моменти...

28 јануари 2020

Вчеравечер во Белград се одржаа Балканските музички награди, „MAC Music Awards Ceremony" 2020, што беше една од ретките прилики на едно место да се собере балканската музичка сцена.

Во неколку категории им беа доделени признанија на оние за кои беа изброени најмногу гласови од публиката, а меѓу наградените беа и нашите Влатко Лозаноски во категоријата Најдобра поп-фолк нумера за неговата песна „Мајко", како и Тијана заедно со Фрајле за Најдобра преработка за песната „Негатив".

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) onJan 27, 2020 at 3:50pm PST

На манифестацијата беше присутна и Тамара, но овој пат како дел од водителската екипа, а Калиопи пак имаше моќен настап на нејзината безвременска „Бато (Роѓени)".

Наградата за животно дело му беше доделена на Оливер Мандиќ кој ексклузивно на оваа манфестација се појавува во јавност после 35 години.

Сите наградени може да ги погледнете на официјалната фан страна на MAC.

Ова беше второ издание на манифестацијата, а во органзација на Sky Music.

Во продолжение ви пренесуваме дел од атмосферата на црвениот килим и во Штарк Арената.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sara Jo (@sarajoofficial) onJan 27, 2020 at 1:29pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lozano (@vlatkolozanoski) onJan 27, 2020 at 4:54pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) onJan 27, 2020 at 10:41am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nina Badrić (@badrich) onJan 27, 2020 at 2:05pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nina Badrić (@badrich) onJan 27, 2020 at 12:25pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Budoar Atelier (@budoaratelier) onJan 27, 2020 at 11:57pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by VAN GOGH (@musicvangogh) onJan 27, 2020 at 2:42pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Rozgajelenanajboljaffanpagee (@rozgajelena_najboljafanpagee) onJan 27, 2020 at 2:06pm PST

Објавено:
28 јануари 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
3.209 пати
Тагови: 
MAC