19 години од „Сексот и градот“

7 јуни 2017

Серијата „Сексот и градот“ вчера прослави 19 години. Првата епизода се емитуваше на 6-ти јуни 1998 година на HBO мрежата.

Самиот факт дека зборуваме за нив речиси две децении подоцна, е јасна асоцијација на нивното влијание, како и тоа дека веќе со сигурност се телевизиски евергрин.

За модата во серијата, за инспирацијата од неа, за малку познати факти досега сме пишувале во повеќе наврати.

„Сексот и градот“ е непресушна инспирација не само кога е модата во прашање, туку и табуата, општествените теми, релациите помеѓу мажите и жените.

Но, овој пат ќе се посветиме на 19 познати личности што беа дел од серијата (некои благодарение на неа и станаа уште популарни), а кои можеби сме ги заборавиле.

Одвојте некоја минута за пауза и прославете ја годишнината на серијата со видеата во продолжение:

 

Џастин Теро

Лик: Џаред; Сезона 1, епизода 7

Лик: Вон Висел во Сезона 2

 

Џон Слатери

Лик: Бил Кели; Сезона 2, епизода 2

Лик: Бил Кели; сезона 3, епизода 1

 

 

 

Бредли Купер

Лик: Џејк; Сезона 2, епизода 4

 

Кери Престон

Лик: Меделин Дан; сезона 2, епизода 7

 

Вил Арнет

Лик: Џек; сезона 2, епизода 12

 

Џон Бон Џов

Лик: Сет; сезона 2, епизода 13

 

Аланис Морисет

Лик: Дан; сезона 3, епизода 4

 

Кет Денингс

Лик: Џени Брајар; сезона 3, епизода 13

 

Сара Мишел Гелар

Лик: Деби; сезона 3, епизода 13

 

Метју Меконахи

Лик: Метју Меконахи; сезона 3, епизода 13

 

Винс Вон

Лик: Кит Траверс; сезона 3, епизода 14

 

Хју Хефнер

Лик: Хју Хефнер; сезона 3, епизода 14

 

Маргарет Чо

Лик: Лин; сезона 4, епизода 2

 

Хајди Клум

Лик: Хајди Клум; сезона 4, епизода 2

 

Луси Лу

Лик: Луси Лу; сезона 4, епизода 11

 

Џенифер Кулиџ

Лик: Викторија; сезона 6, епизода 3

                                                                                                   

Гери Халивел

Лик: Фиби; сезона 6, епизода 10

 

Енди Коен

Лик: Продавач; сезона 6, епизода 13

 

Валас Шон

Лик: Мартин Грабле; сезона 6, епизода 18

 

Дејвид Духовни

Лик Џереми; Сезона 6

 

Кристен Џонсон

Лик: Лекси Фитерсон; сезона 6

 

 Бонус:

Кери Фишер

Лик: Кери Фишер; сезона 3, епизода 14


 

Објавено:
7 јуни 2017
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
913 пати
Извор: 
http://hollywoodlife.com