30 топли комбинации за секој ден од ноември

1 ноември 2021

Нов месец е пред нас, посакуваме да биде во знакот на доброто здравје и расположение. Воедно, за нас значи месец за ново лично модно шоу.

Ако досега не сте го сториле тоа, време е да ги извадите топлите парчиња облека, џемперите, ролките и чизмите и да размислувате за тоа како можете да ги комбинирате парчињата кои веќе ги поседувате.

Ние како и секој месец, имаме предлог како би можеле да изгледате, а вие секако ќе ги прилагодите на вашиот стил, можности и гардеробер.

Во продолжение 30 комбинации за ноември, кои се надеваме ќе ви бидат инспиративни:

 

џинс + блуза + долг блејзер + чизми до глужд

 

 кожено плисирано здолниште + блуза + капут + патики

 

 панталони со висок струк + блуза + долго сако + долг мантил

 

 фустан + високи чизми + карирана јакна

 

 џинс + светкава блуза + металик чизми

 

 цветен миди фустан + високи чизми + долг топол кардиган

 

 плисирано здолниште + ролка + кариран блјезер + високи чизми + капут + шешир

 

 бел џинс + бела ролка + крзнен капут + бели чизми

 

 широки панталони + бела кошула + сако-пелерина 

 

 плетен фустан + долг капут + високи чизми

 

 панталони/хеланки + ролка + карирана топла јакна + капа + мартинки

 

 црн џинс + бел ролка-џемпер + штепувана кратка јакна + чизми до глужд

 

 џинс + џемпер/или долг кардиган + кошула + кариран капут + чизми во боја

 

 тексасно здолниште + ролка + краток блејзер + чизми

 

 карирани дебели панталони + бела кошула + кратка јакна

 

 џинс + ролка - долг капут со крзнени детали / крзнен капут

 

 здолниште од кадифе или сомот + кошула од тантела + џемпер

 

 карирани килоти-панталони + кошула + џемпер + качкет

 

 кожено здолниште + ролка + капут во пастелни нијанси + чизми во боја

 

 плетен макси фустан + чизми + модни додатоци

 

 тексасно здолниште + ролка + кошула + високи чизми во боја

 

 кариран комплет од сако и здолниште + ролка/џемпер + чизми

 

 панталони со висок струк + бела кошула + краток кардиган

 

широки панталони + плетена блуза/џемпер + волуменозен шал

 

 џинс + блузичка + кратко палто

 

 бела кошула + тиролка

 

 џинс + ролка + кратка штепувана јакна + чизми до глужд

 

 панталони + бела долга кошула + џемпер во пастелна нијанса + патики

 

 тренерки + лежерен капут + патики

 

 мини здолниште + бела кошула + блејзер + панделка

 

 

 

 

 

Објавено:
1 ноември 2021
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
8.906 пати