39 комбинации од Иванка Трамп кои би ги носеле

30 октомври 2020

Велат дека Иванка Трамп е омиленото дете на Доналд. Родена е три години после Доналд Џуниор, на денешен ден во 1981 година. 

Важи за успешна деловна жена, а во медиумите своевремено имаше гласини дека Доналд повеќе го слуша нејзиниот глас и мислење отколку она на Меланија.

Таа е потпретседателка на „The Trump Organization“ и преку оваа функција во многу сегменти ја помага работата на својот татко.

Пред да почне да се занимава со бизнис дејности, таа беше позната и во модниот свет и работеше како модел.

Мајка е на три деца, изгледа беспрекорно и со своите 180 сантиметри е претставителна згодна жена. Токму нејзината висина и складни пропорции овозможуваат да може да носи што ќе посака. И покрај тоа што владее мислење дека високите жени не сакаат да носат високи потпетици, таа ги носи речиси на сите јавни појавувања и ретко може да се види во патики или балетанки.

Нејзиниот стил е класичен и елегантен, а ние издвоивме 39 комбинации кои би ги носеле и кои можат да послужат како инспирација за сите што се пронаоѓаат во нејзината модна естетика:

Кошула-фустан + ремен

 

  црн мини фустан со дискретна текстура

 

здолниште со принт + црна ролка + бело палто

 

свилени панталони со широки ногавици и висок струк + бела маичка

 

црни тесни панталони + црвен топ со впечатлив грб

 

црна едноставна блуза + плисирано шарено здолниште

 

свилен фустан на преклоп и ремен

 

тесен фустан на прерамки со карнер

 

шарен миди фустан со пуфнасти ракави + ремен во панделка од кадифе

 

мини фустан со впечатлив принт

 

бел долг фустан, асиметричен во горниот дел

 

широк кошула фустан со нагласени ракави и вез

 

комплет од џинс и тантела

 

црн долг фустан со голи раменици

 

долг фустан со набори и широко здолниште + наметка која се врзува во панделка + ремен

 

Мантил во горниот дел кариран во долнипт беж

 

комбинезон со пепито дезен и украсни копчиња

 

фустан со раскошно здолниште и тенок ремен

 

кариран капут + ролка + панталони + ремен

 

миди фустан со цветен вез 

 

комбинезон со ремен и ревери

 

одело со ремен кој се врзува во панделка во впечатлива боја

 

тесно миди здолниште + маица

 

џинс + ролка со кратки + балетанки

 

беж комбинација од глава до петици (одело + блуза + капут)

 

одело од твид + кошула + тенок ремен

 

кошула-фустан + ремен 

 

плисирано здолниште + плетена ролка

 

тесно здолниште со принт + плетена ролка

 

свилен фустан со ролка 

 

панталони со висок струк + кошула со принт која се врзува во панделка

 

комплет со здолниште + ролка + марама

 

здолниште со принт + црна блуза

 

фустан со нагласени раменици, набор во половината и здолниште на преклоп

 

црни панталони+ ролка + беж капут

 

елегантен фустан со набори во минт нијанса

 

панталони + блуза + син капут

 

фустан-мантил + ремен

Објавено:
30 октомври 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
12.152 пати
Тагови: 
Иванка Трамп