40 стилски изданија за 40-от роденден на Зое Салдана

19 јуни 2018

Зое Салдана важи за една од најдобро облечените холивудски актерки. Секогаш одмерена, со стил соодветен на пригодата, Зое најчесто е на врвот на листата на најдобро облечени каде и да се појави.

Денеска полни 40 години, а по тој повод ние направивме ретроспектива на нејзиниот стил низ 40 фотографии.

Во фотогалеријата ќе наидете на фотографии од нејзиниот неформален имиџ, што најчесто вклучува кежуал, но исклучително стилски комбинирани парчиња, а повеќето од фотографиите се од црвениот килим каде таа доминира преку целиот свој ненаметлив раскош.

Објавено:
19 јуни 2018
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
558 пати