5 насловни за јануари од познатите модни магазини

6 декември 2013

Насловната продава, а мега популарните светски модни магазини тоа добро го знаат, затоа на почетната страна тие за фотографирање ги избираат најактуелните ѕвезди. Така на пример, манекенката Џоан Смајлс е на јануарската насловна на „Ел“, а нејзината колешка Кара Делевињ на британскиот „Вог“. Магазинот „Town&Country“  пак, се одлучи за пејачката Гвен Стефани и нејзиниот сопруг Гавин Росдејл, Клари Данс е на „Гламур“ и Ели Гулдинг ја краси насловната на британскиот „Космополитен“. Во продолжение погледнете како издледаат.

 

Објавено:
6 декември 2013
Категорија: 
Сцена