50 најдобри изгледи според француски Vogue

23 април 2013

Се сеќавате на Кејт Мос и нејзиниот златен фустан од Александар Меквик на затворањето на Олимписките игри во Лондон!? Ви се допадна ли слаткиот изглед на манекенката Дри Хемингвеј која за време на музичкиот фестивал Коачела носеше комплет од Долче и Габана кој е ишаран со црвени пиперки!?

 

Кејт Босворт - Алтузара Кејт Босворт - Алтузара

 

Или здивот ви го одзеде Наташа Поли која на црвениот килим на Канскиот филмски фестивал се појави во жар црвен фустан со секси изрези дизајниран од Роберто Кавали!? Еве го изборот на француското издание на Vogue на тема најдобри изгледи во минатата година.

 

Гвинет Палтроу – Том Форд

Гвинет Палтроу – Том Форд

 

Објавено:
23 април 2013
Категорија: 
Сцена