70-годишната Шарлот Ремплинг моќна во кампања на Loewe

16 декември 2016

Шарлот Ремплинг, 70-годишната холивудска актерка изгледа моќно, со целото свое искуство и сиот свој шарм, во новата кампања на брендот Loewe за колекцијата за сезоната пролет-лето 2017.

„Таа е една од малкуте луѓе кои навистина ме прават многу, многу среќни" – вели креативниот директор на брендот, Џонатан Андерсон кој не ги крие симпатиите кон познатата актерка и за чие ангажирање се залагал со самото негово доаѓање на челната позиција во Loewe.

Според него, таа е вистинското лице на жената која е силна, успешна и самоуверена.

 

Објавено:
16 декември 2016
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
277 пати