Адел изгледаше прекрасно во „Saturday Night Live“

26 октомври 2020

Пејачката Адел за првпат изминатиов викенд се појави како водителка на популарната американска хумористична емисија „Saturday Night Live“.

Уште од најавата, предизвика внимание бидејќи ова е нејзино прво јавно појавување за време на Ковид-19, но и после губитокот на 45 килограми.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@softadele) onOct 25, 2020 at 9:01pm PDT

 

Таа пред јавноста соопшти дека е мошне возбудена бидеќи во 2008 година, токму од ова шоу почнува нејзината кариера. Тогаш била музичка поддршка, а сега е домаќин.

Воедно, таа се пошегува и на сметка на нејзините килограми.

„Знам дека не изгледам воопшто како што последен пат ме имате видено. Поради ограничувањата во врска со вирусот, морав да патувам „лесно“ и затоа овде можев да донесам само еден дел од себе - па јас го избрав овој дел“.

Адел прво се појави во црн комплет од тесни панталони и горен дел со пеплум, во кој изгледаше фантастично. Во текот на вечерта се појави и во неколку скечеви, за што беше потребно да го смени изгледот и во сите се снајде одлично.

А еве дел од нив.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by JT’s Trans club (@jtstransclub) onOct 25, 2020 at 11:15pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by SNL Women (@snlwomen) onOct 25, 2020 at 8:59pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adele (@adele_es_arte) onOct 25, 2020 at 9:00pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by(@princessinadele) onOct 25, 2020 at 9:34pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@oadele_) onOct 25, 2020 at 9:44pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Chef Dennis Lara-Odell (@chefdennislara) onOct 25, 2020 at 10:46pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adele Laurie Blue Adkins (@dedicatedtoadele) onOct 25, 2020 at 9:48pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adelettes(@adelettes) onOct 25, 2020 at 10:40pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adele Live Performance (@adele.live.performance) onOct 25, 2020 at 10:43pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adele (@adeleuniversal) onOct 25, 2020 at 10:54am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adele (@adeleuniversal) onOct 25, 2020 at 1:09am PDT

Целата емисија ја има пак на каналот на SNL на „Јутјуб“

 

Објавено:
26 октомври 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.685 пати
Тагови: 
Адел