Адел најави нова песна

5 октомври 2021

Последниот нов албум на Адел беше објавен во 2015 година. Оттогаш не слушнавме нова музика од неа, но не е дека немаше новини - ослабе, се разведе, си најде ново момче и покажа нова верзија од себе.

За љубителите на нејзината музика сепак има убави вести. Адел преку својот Инстаграм профил најави нова песна што ќе ја лансира на 15 Октомври, а чиј наслов гласи Easy on me.

Најавата за неполн половина час има преку милион и триста илјади гледања и преку 5.000 коментари. 

Да, армија обожаватели се желни за нови песни. 

Најавното видео погледнете го тука. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adele (@adele)

 

Објавено:
5 октомври 2021
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
156 пати