Актерката Анѓелка Прпиќ и нејзиниот син одлично се забавуваат во изолација

23 април 2020

Актерката Анѓелка Прпиќ, која нашата публика ја запозна преку серијата „Андрија и Анѓелка“, во овој период на изолација, на својот Инстаграм профил споделува поезија за деца и активности со нејзиниот син Јакша.

Во продолжение ќе видите неколку видеа. Едното е од песничка за вирусот, смислена од нив (музика и текст), а во второто, кое всушност има три дела, Јакша е во улога на кустос, а Анѓелка е посетител во музеј.

Погледнете ги, сигурни сме дека ќе ви измамат насмевка, а воедно можеби и ќе ве инспирираат како да го потрошите времето со вашите најмлади дома:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Andjelka Prpic (@andjelkap) onApr 3, 2020 at 10:08am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Andjelka Prpic (@andjelkap) onMar 31, 2020 at 1:42pm PDT

 

Објавено:
23 април 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
304 пати
Тагови: 
Анѓелка Прпиќ