Актерот Патрик Демпси е најсекси маж за 2023

8 ноември 2023

Патрик Демпси, актерот кој јавноста најмногу го знае по неговата улога во популарната серија Grey's Anatomy ја понесе годинешната титула за Најсекси маж на планетава според магазинот People.

Признаниево доаѓа во вистинско време, добро е за моето его, знаете секогаш бев "деверица".

Пред речиси две децении се појави како згодниот или "McDreamy" доктор Дерек Шепард измамувајќи воздишки со својот лик во серијата.

Шепард, 57, е во брак со сопругата Џилијан и заедно имаат три деца, Талула, 21 и 16 годишните близнаци Саливан и Дарби.

Тој е основач и на центарот Dempsey којшто го подигна во чест на неговата мајка со цел да даде поддршка на пациентите што се борат со рак.

Очигледно наградата е во прави раце.

Фото:People

Објавено:
8 ноември 2023
Категорија: 
Сцена