Ал Пачино повторно ќе стане татко на 82 годишна возраст

31 мај 2023

Оскаровецот Ал Пачино во 82-та година од животот, повторно ќе стане татко, по четврти пат.

Неговата девојка, 29-годишната продуцентка Нор Алфала е во осмиот месец од бременоста и заедно го очекуваат нивното прво задничко дете, пренесуваат таблоидите откако веста беше потврдена од претставник на легендарниот холивудски актер.

Парот е во врска од април 2022 година, а честопати се забележани заедно во Лос Анџелес.

Интересно е што оваа вест доаѓа по информацијата дека неговиот долгогодишен колега и пријател, Роберт де Ниро неодамна стана татко по седми пат, па сега и двајцата се во „клубот" на возрасни холивудски татковци.

Инаку Пачино веќе има три деца од две жени, близнаците Оливија Пачино и Антон Џејмс Пачино (22) од бракот со Беверли Ди Анџело и, Џули Пачино (33) од бракот со Џен Терант.

 

Објавено:
31 мај 2023
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
560 пати
Тагови: 
Ал Пачино