Аманда Сејфрид и Шерон Стоун на премиерата на „Лавлејс“

1 август 2013

Завчера во њујоршкиот музеј на современа уметност МоМа се одржа премиерата на долгоочекуваниот филм „Лавлејс“, биографска драма за порно актерката Линда Ловлејс. Главниот лик го глуми Аманда Сејфрид, а во филмот се појавуваат Шерон Стоун како мајката на Линда, Џејмс Франко како основачот на Playboy Хју Хефнер, потоа Питер Сарсгард, Адам Броди, Клои Севињи и други.

 

Аманда Сејфрид во фустан на Живанши Аманда Сејфрид во фустан на Живанши

 

Шерон Стоун  Шерон Стоун

 

Аманда и Шерон во друштво на Питер Сарсгард Аманда и Шерон во друштво на Питер Сарсгард

 

Манекенката Џоан Смолс Манекенката Џоан Смолс

Адам Броди Адам Броди

 

Хана Дејвис Хана Дејвис

Дизајнерот Зак Позен Дизајнерот Зак Позен

Зозиј Мамает Зозиј Мамает

 

 

 

Објавено:
1 август 2013
Категорија: 
Сцена