Ангелите на Викторија: Со и без шминка

4 декември 2014

Кендис Сванпул Кендис Сванпул

Спектакуларното шоу на  Victoria's Secret се одржа. Сите се воодушевивме од изгледот на манекенките и секако долната облека што ја носеа. Но, во светските медиуми се појавија и фотографии од Ангелите без шминка, при што се забележува дека за дел од нив шминката направила чуда. Сепак, на крајот од денот и тие се обични девојки, кои сепак имаат недостатоци.

Во продолжение ќе ги видите сите манекенки што зачекорија на пистата на ова шоу со и без шминка, освен Кендал Џенер. И покрај тоа што според првичните најави и таа требаше да го носи епитетот Ангел, сепак во последен момент, Џенер се откажа поради ангажманот за Шанел, чие и заштитно лице е.

Погледнете ги фотографиите за кои пишуваат сите светски медиуми.

Ноеми Леноа Ноеми Леноа

Селта Ебанкс Селта Ебанкс

Шанел Иман Шанел Иман

Емили ДиДонато Емили ДиДонато

Констанс Јаблонски Констанс Јаблонски

Хелена Кристенсен Хелена Кристенсен

Ел Макферсон Ел Макферсон

Џесика Стам Џесика Стам

Каролина Куркова Каролина Куркова

Џоан Смолс Џоан Смолс

Коко Роша Коко Роша

Бар Рафаели Бар Рафаели

Роси Хантингтон Вајтли Роси Хантингтон Вајтли

Каролин Трентини Каролин Трентини

Кетрин Мекнел Кетрин Мекнел

Хајди Клум Хајди Клум

Марлакарла Босконо Маријакарла Босконо

Лили Доналдсон Лили Доналдсон

Лара Стоун Лара Стоун

Марина Линчук Марина Линчук

Наташа Поли Наташа Поли

Летиција Каста Летиција Каста

Жизел Бундшен Жизел Бундшен

Лили Алдриџ Лили Алдриџ

Дауцен Крус Дауцен Крус

Бехати Прислу Бехати Прислу

Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио

Адриана Лима Адриана Лима

Објавено:
4 декември 2014
Категорија: 
Сцена