Аутфит по мерка на жените со изграден стил – Кејт Бланшет во сомотно одело

11 декември 2019

Деновиве во Лондон беше фотографирана филмската и модна икона Кејт Бланшет, во шик издание што беше прокоментирано како пример како треба да изгледа модерна жена со изграден стил.

Во еден аутфт се споени две актуелни тенденции: сомотот како еден од омилените материјали во овој период од годината и класичната сина нијанса што е прогласена за боја на годината според институтот Пантон.

Оделото е комбинирано со елегантна бела кошула и чанта со кратка рачка исто така во сина нијанса, што како целина може да ви биде инспирација за ефективен деловен аутфит.

 Фото: Инстаграм

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Cateblanchett (@cate_blanchettofficial) onDec 7, 2019 at 1:29pm PST

Објавено:
11 декември 2019
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
678 пати