Бенифер треска во Венеција: Прво појавување на Џеј Ло и Бен Афлек на црвениот килим

11 септември 2021

Извици и возбуда меѓу новинарите и публиката која посведочи на пристигнувањето на Џенифер Лопез и Бен Афлек на црвениот килим на филмскиот фестивал во Венеција вчера.

„Бенифер 2.0“ како што ги нарекуваат странските медиуми после 18 години повторно зачекорија заедно на црвениот килим и буквално направија медиумско торнадо.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jennylo Natalia (@jlofairy)

 

Лопез носеше тесен провокативен фустан со потпис на Џорџ Хобеика, додека изборот на Афлек беше темно одело.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Но, креациите беа она што најмалку се гледа во овој момент.

Будните очи на јавноста го следеа секое нивно движење, гестикулација, а насловите ден потоа се дека двојката никогаш не изгледала повљубено.

Инаку, Лопез му беше поддршка на Афлек при премиерата на филмот „The Last Duel“ на кој повторно соработува со својот најдобар другар Мет Дејмон.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @benniferitaly

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by B l e s t (@blestblog)

Некои од медиумите дури и се пошегуваа дека иако „Бенифер 2.0“ изгледаат прекрасно и вљубено, сепак ова не значи дека сите треба да им се јавите или да им се вратите на поранешните партнери.

Погледнете како изгледаше двојката на црвениот килим.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Bennifer (@bennifer_is_back)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by boohoo (@boohoo)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by donyayeshohrat (@donyayeshohrat)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @n_universe_of_fashion

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by JloItalia (@jloitalia)

 

 ВИДЕО:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Gloria (@gloriajlover)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Bennifer (@bennifer_is_back)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Bennifer (@bennifer_is_back)

 

Објавено:
11 септември 2021
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
5.707 пати