Бијонсе повторно ја смени фризурата

26 мај 2014

По се изгледа  на поп дивата и се смачи и се покаја што ја скрати својата коса, па повторно ги стави екстензиите. Очигледно дека секојпат кога не знае што со фризурата, таа му се враќа на стариот имиџ, односно долгите плетенки.

Всушност, таа беше и најпрепознатлива по нив во времето на Destiny's child vo 2001 година, а за истите се одлучи и кога на свет го донесе своето прво дете, малата Блу Ајви.

 

Сега пејачката уште еднаш се одлучи да има фризура со плетенки, но екстремо долги и во руса нијанса.

 

Светските медиуми и стилистите за коса веќе на големо ја коментираат оваа нејзина промена, едни како добра, а други како лоша. Што мислите, ви се допаѓа?

Објавено:
26 мај 2014
Категорија: 
Сцена