Блејк Лајвли се' поблиску до епитетот најстилска трудница

20 октомври 2014

Blake-Lively-first

Појавувајќи се во креација на Мајкл Корс на црвениот ќилим на хуманитарната забава во Њујорк минатата недела, Блејк Лајвли покажа дека тоа што е бремена нема да и' го одземе епитетот модна икона.

Иако не се појавува премногу често во јавноста, секое нејзино појавување откако е бремена, предизвикува воодушевување кај љубителите на модата и нејзините обожаватели.

1413656689600_wps_44_NEW_YORK_NY_OCTOBER_16_Ac

-Отсекогаш посакував да бидам мајка. Не знаев што сакам да работам кога ќе порасна, но знаев дека сакам да имам многу деца, бидејќи и самата доаѓам од големо семејство. Тоа отсекогаш било важно за мене. Не сум збунета или исплашена од мајчинството, одам и на вежби. Но, сум многу возбудена што конечно ќе се оствари таа моја желба - изјави актерката за „Пипл“.

Исто така, додаде стилот нема да трпи:

-Ќе го „надоградам“ мојот стил со парчиња што се растегаат. Таквиот материјал и парчињата изработени од него се супер, бидејќи можат во секое време да ме „соберат“.

Какви и да и' се модните трикови, успеваат, бидејќи Блејк и бремена изгледа беспрекорно.

1413208423589_Image_galleryImage_With_a_new_baby_on_the_wa

1413679366364_wps_57_New_York_NY_Pregnant_Blak

Blake-Lively-outfit-3

blake-lively-shows-pregnancy-style-during-sisterhood-reunion

Pregnant-Blake-Lively-Shopping-NYC-Pictures

Објавено:
20 октомври 2014
Категорија: 
Сцена