Боемската страна на Карла Бруни-Саркози

25 јануари 2014

Поранешната прва дама на Франција, Карла Бруни-Саркози во едиторијал за магазинот The Edit ја открива својата боемска страна. Во опуштен амбиент, таа позира во парчиња од последните колекции на Изабел Марант, Александар Меквин и Роберто Кавали, сите во хипи-фазон.

Во меѓувреме, може да го видите и ексклузивното видео на кое поранешниот модел ја промовира првата песна од новиот албум „The Little French Songs“.

 

Објавено:
25 јануари 2014
Категорија: 
Сцена