Бред Пит ѝ се враќа на долгата коса

27 мај 2020

Во медиумите се појавија папарацо фотографии од Бред Пит во Калифорнија, од кои се гледа дека актерот со имиџот се навраќа на неговиот омилен изглед - долгата коса.

Широки фармерки и лежерна широка кошула и долгата коса, Пит сè уште е одличен фраер.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by WCB(@world_celebs_beauty) onMay 26, 2020 at 11:31pm PDT

 

Инаку, гледано наназад низ годините, актерот многу често ги менувал фризурите. Сепак, доминира долгата коса, која е негов избор во почетокот на 90-тите. 

Потоа ќе ѝ се наврати кон почетокот на новиот миленииум. Во меѓувреме, кратката коса и уредно потшишана ќе биде негов избор. Но, од 2015 наваму, актерот повторно ја пушта.

Во продолжение погледнете ја ретроспективата. 

Со која фризура ви е најубав :)?

1991

1993

1993

1994

1994

1995

1996

1997

1997

1999

2000

2000

2001

2002

2002

2003

2004

2005

2005

2006

2006

2007

2008

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

Објавено:
27 мај 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
906 пати
Тагови: 
Бред Пит