Булгари прослави 130 години постоење

29 март 2014

Булгари е еден од брендовите кои постојат повеќе од еден век, па гламурозната прослава по повод точно 130 години во самиот врв на модната индустрија е нешто што им доликува и се очекува.

Забавата се оджа во Рим, а освен за самиот бренд, забавата беше и во чест на скапоцените камења кои ги прославија. Откако на главната престолнина во Италија и донираа 1,5 милиони евра за обнивување на Шпанскиот столб, еден од најпознатите отворени столбови на светот, се преселија на коктел забавата во бутикот на Булгари.

Гостите имаа можност да видат дел од скапоцените камња изложени специјално за оваа пригода, вклучувајќи и 60-каратнен  дијамантски ѓердан наречен „Ultimate temptation“.

Меѓу присутните беше и заштитното лице на брендот, Карла Бруни, како и тајванската актерка и модел Шу Ки, актерот Едријан Броди, Кејт Хадсон, Попи Делевињ, а како изгледаа тие и останатите гости, погледнете во галеријата во продолжение.

Објавено:
29 март 2014
Категорија: 
Сцена